Cieľom tohto projektu je zlepšenie zdravotnej gramotnosti detí, osvojenie si preventívnych opatrení a zlepšenie kvality ich zdravia do budúcnosti. Projekt je zameraný na deti materských škôl, vekovej kategórie od 3 do 6 rokov.

            Formou hraných scénok ktoré spájajú postavy šaša Huga a šašinky Vilmy oslovujeme deti a učíme ich, čo je pre ich zdravie prospešné, čo im škodí, čo robiť pre podporu a ochranu svojho zdravia a taktiež prispievame k odbúravaniu stresu z lekárskeho prostredia. Učíme deti pozitívnemu prístupu ku zdraviu, zdravotníckym pracovníkom a ku prevencii chorôb.            

          Scénky majú interaktívny charakter. Deti sa do scénky aktívne zapájajú komunikujú s účinkujúcimi a po scénke sa spolu hrajú a taktiež dostávajú deti spomienkové darčeky a prípadne i propagačné materiály k téme.  

         Rodičia a školský personál má možnosť konzultácie zdravotníckej problematiky s organizátormi projektu (zdravotníckym personálom našej kliniky).

Pri realizácii projektu spolupracujeme s členmi Martinského klubu medikov, ktorí sú hlavnými aktérmi hraných scénok.

 

Realizované scénky:

  1. Prečo je dôležité umývanie rúk?
  2. Prečo je dôležité umývanie zúbkov?
  3. Prečo sa nemáme báť lekára?
  4. Prečo sa správne stravovať?
  5. Mladý záchranár

 

Prvá etapa nášho projektu sa uskutočnila na jar 2013, v 3 martinských MŠ sme odohrali 8 predstavení. Počas druhej etapy na jeseň 2013 sme v 4 martinských MŠ odohrali 7 predstavení.

V zatiaľ poslednej etape realizovanej na jeseň 2014, pri ktorej nás finančne podporilo mesto MARTIN finančnou dotáciou, boli odohrané 2 predstavenia pre 2 MŠ, jednu v Martine a druhú v obci Ďanová.

8   4 SAMSUNG CSC

1

SAMSUNG CSC

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.